Pas mus galite įsigyti kartono lakštų net ir nedideliais kiekiais. Kadangi karts nuo karto turimi kartono lakštų išmatavimai skiriasi, turimus išmatavimus galite sužinoti elektroniniu paštu. Prekiaujame tvariu, tausojančiais aplinką būdais pagamintu lietuvišku kartonu.

  • trisluoksnio E ruda/ruda; E balta/ruda
  • trisluoksnio B ruda/ruda
  • trisluoksnio C ruda/ruda
  • trisluoksnio C balta/ruda
  • penkiasluoksnio BE ruda/ruda
  • penkiasluoksnio BC ruda/ruda

Gofruotasis kartonas susideda iš vieno arba dviejų išorinių sluoksnių ir iš gofruoto popieriaus sluoksnio arba, daugiasluoksnis- iš keleto tarpinių sluoksnių. Gofruotasis kartonas klasifikuojamos priklausomai nuo išorinių bei vidinių sluoksnių skaičiaus ir savybių.

Trijų sluoksnių gofruotas kartonas

Trijų sluoksnių gofruotas kartonas susideda iš dviejų išorinių sluoksnių kartono ir vieno tarpinio sluoksnio iš gofruoto popieriaus.

Penkių sluoksnių gofruotas kartonas

Penkių sluoksnių gofruotas kartonas susideda iš dviejų išorinių sluoksnių kartono ir dviejų sluoksnių gofruoto popieriaus bei tarp jų vieno vidinio sluoksnio kartono.


Turbūt akivaizdu, kad priklausomai nuo sluoksnių skaičiaus atitinkamai skiriasi ir jo atsparumas gniuždymui, kuris didėja esant didesniam sluoksnių skaičiui, o taip pat ir panaudoto popieriaus kokybės. Gofruoto kartono i apibudina tokios pagrindinės atsparumo charakteristikos:
Atsparumas trūkimui [kPa ]
Atsparumas pradūrimui [ J]
Atsparumas išilginiam gniuždymui [ kN / m ]


Pagal atsparumą gofruotas kartonas skirstomi į klases , kurios yra apibrėžtos DIN standarto 55.468 .

Kartoninės dėžės paprastai yra gaminamos iš trijų sluoksnių gofruotojo kartono . Padidinto stiprumo gofruoto kartono dėžės gaminamos didelio stiprumo gofruotojo penkių ar net septynių sluoksnių gofruotojo kartono. Tokie gaminiai paprastai naudojami transportuojant produkciją įprastomis bei esant sunkioms klimatinėms sąlygoms bei tikslu apsaugoti krovinius nuo mechaninio poveikio.